České Švýcarsko 27-09-2008
Výlet na kolech do Českého Švýcarska byla taková oslava našeho osmého výročí. Rozhodli jsme se to slavit celé čtyři dny - od soboty až do úterý. Ten slavný den je dvacátéhodevátého roku neznámého. Z Prahy jsme jeli přímým vlakem až do Děčína. Zde jsme vystoupili z pohodlného vlaku a nasedli na strastiplné kolo. Cílem sobotního výletu bylo najít penzion, ve kterém jsme měli být ubytováni. Cesta byla dlouhá "krátká" asi 25 km a jeli jsme přes Hřensko a Mezní Louku, přímo do Vysoké Lípy. Celou dobu mírně do kopce. Penzion mě mile překvapil, byl hezčí než na obrázku - většinou to bývá obráceně :) A paní domácí byla velmi příjemná. V pozdním odpoledni jsme si udělali ještě procházku na hrad Šaunštejn a Malou Pravčickou bránu. Druhý den nás čekal výlet na kole do Německa. Cílem byl hrad Königstein. Ten jsme bohužel neviděli, protože těsně pod ním jsem to vzdala. Měla jsem za sebou 30 km a před sebou stejně dalekou cestu nazpět. Na podzim, kdy se dříve stmívá, mám strach z večerních návratů. Viděli jsme však lázeňské městečko Bad Schandau, které mělo slavnostní náladu. Další zajímavostí tohoto kraje je tramvaj v Kirnitzschském údolí. Tato tramvaj zde přepravuje turisty. V pondělí mě tak bolely nohy, že jsem si vyprosila procházku. Procházka byla dlouhá 20 km. Směrem do Hřenska jsme šli údolím řeky Kamenice. Vlastně jsme se nechali vézt loďkou a to přes Divokou a Tichou soutěsku. Je to krásný zážitek, kdy Vás převozník zahlcuje veselými historkami. Člověk neví co je pravda a co ne. Ale směje se celou dobu :) V Hřensku jsme se vydali na zpáteční cestu a to přes Pravčickou bránu s překrásným výhledem a zámečkem, kterému se říká Sokolí hnízdo. Poté jsme šli po červené na Mezní Louku a po žluté až do Vysoké Lípy. V úterý začalo mrholit, proto jsme se vydali stejnou cestou zpět do Děčína, ale tentokrát to bylo z kopce dolůůů !!!
vloženo 20.11.2008